Genel 20 MART 2012 / 11:11

Öğrenciler e-kitapla AB'yi tanıyacaklar

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülen ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Dijital Avrupa Birliği: Lise ve İlköğretim Öğrencileri için Türkçe e-kitap” projesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın katımıyla basına tanıtılacak. Avrupa Birliği konulu e-kitap, 12 ay sürecek olan proje sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtılacak tablet bilgisayar ve benzeri ekipmanlarla uyumlu olacak. E-kitabın tamamlanmasıyla birlikte AB ile ilgili tarihçe, kurumlar, genişleme, yurttaşlık, ekonomik bütünleşme ve AB hukuku gibi bilgilerin yanı sıra, tarım, eğitim ve gençlik, sosyal politika, rekabet, tüketicilerin korunması gibi alanlarda da temel AB politikalarını işleyecek.

E-kitabın yarattığı dijital ortamla birlikte öğrenciler için daha cazip duruma gelen proje, Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlarla da çalışacak. Bunun yanı sıra internet üzerinden de ücretsiz indirilebilecek uygulama, buna ek olarak proje kapsamında hazırlanacak öğretmen rehberi ile öğretmenlere de hizmet verecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun