Genel 03 ARALIK 2008 / 14:19

Öğrenciler dijital dünyaya dahil oluyor

Türkiye’deki öğrenci ve öğretmenler için sınırsız bir kaynak ve yardımcı öğrenim ortamı sağlayan ve internette sosyal bir paylaşım platformu yaratmayı amaçlayan “Dijital Dünyana Beni Dahil Et” programının pilot tanıtımını Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barret yaptı.

Türkiye’deki öğrenci ve öğretmenler için sınırsız bir kaynak ve yardımcı öğrenim ortamı sağlayan ve internette sosyal bir paylaşım platformu yaratmayı amaçlayan “Dijital Dünyana Beni Dahil Et” programının pilot tanıtımını Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barret yaptı.


Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett, gerçekleştirdiği üçüncü Türkiye ziyaretinde sayısal içeriği desteklemek için Intel Türkiye tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle geliştirilen “Dijital Dünyana Beni Dahil Et” programının tanıtımında yer aldı. Barrett, üniversite eğitimini de destekleyecek olan Intel’in bağışladığı WiMAX Ar-Ge laboratuvarının açılış törenine de katıldı. “Dijital Dünyana Beni Dahil Et” eğitim portalı, Intel ve Türkiye’nin temel eğitim sistemini birbirine bağlayan 1 yıllık işbirliği sonucunda ortaya çıktı. Web temelli içerik, Intel’in uluslararası World Ahead inisiyatifinin sayısal içerik hedeflerine uygun şekilde, Türkçe ve yerel olarak geliştirildi. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Bilgi İletişim Teknolojileri ve Geliştirilmesi İçin Global İşbirliği Başkanı olan Dr. Barrett, “Eğitim temelli sosyal bir ağ, öğrencilerin öğrenime katılımlarını artırması ve şimdiye kadar teknoloji kullanımından yararlanamamış öğrencileri de kapsaması açısından önemli bir adım. Intel olarak, bu eğitim portalının Türkiye’nin geleceğine önemli bir katkı sağlamasının yanı sıra, öğrenci ve öğretmenler için tamamlayıcı bir araç olacağını düşünüyor ve hem okullar için daha fazla yerel içeriğin geliştirilmesini hem de öğrencilerimizin sayısal dünyaya katılımlarını teşvik edeceğini umuyoruz” dedi. “Dijital Dünyana Beni Dahil Et” eğitim portalı, yaratıcılık ve interaktif öğrenim ile okullar, öğretmenler ve öğrenciler arasındaki işbirliğini teşvik etmek için tasarlandı. Eğitim portalının, zaman içinde dersler ve ev ödevlerinden sunum ve videolara kadar, eğitime ilişkin giderek büyüyen bir içeriğe sahip olacak.www.benidahilet.org
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun