Genel 16 ŞUBAT 2009 / 11:58

Öğrenci haber ajansı yayında

Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen'in kurduğu Öğrenci Haber Ajansı, 35 üniversiteden gönüllü muhabirlerin oluşturduğu ağıyla, internet üzerinden yayına başladı.

Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen'in kurduğu Öğrenci Haber Ajansı, 35 üniversiteden gönüllü muhabirlerin oluşturduğu ağıyla, internet üzerinden yayına başladı.


Genç-Sen'in bağlı olduğu Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) genel merkezinde 14 Şubat günü düzenlenen açılışta konuşan Genç-Sen'den Elif Akgül, öğrenci haklarından yana olan ajansın; öğrencileri, sorunlarını ve mücadelelerini görünür kılacağını söyledi. Sendikadan Emre Öztürk ise, gönüllü muhabirlik için sürekli başvuru aldıklarını, gönüllü muhabirlik için internet üzerinden de başvurulabildiğini belirtti. www.ogrenciajansi.com adresinden yapılaiblen başvurular editörler tarafından değerlendirildikten sonra, gönüllü muhabirler temel habercilik eğitimi alıyor ve haber üretmeye başlıyorlar. Açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemi kullanan sitede, Sokak, Kampus, Günce, Yeryüzü, Serbest Kürsü, Sahne, Spor, Web başlıklı ana bölümler var. Ajans, altı kişilik editör kadrosuyla her gün düzenli haber üretmeyi amaçlıyor.www.ogrenciajansi.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun