Genel 21 EYLÜL 2010 / 12:32

Ofiste tembellik yapanlar bu cihazdan korksun

Çalışanların hareketliliğini kablosuz olarak ölçen yeni bir sistem geliştirdi.

Çalışanların hareketliliğini kablosuz olarak ölçen yeni bir sistem geliştirdi.


Ofiste tembellik yapanların endişelenme vakti geldi, zira Subir Biswas isimli mühendislik profesörü kişinin bileğine, koluna ya da bacağına takabileceği yeni bir cihaz geliştirdi. Kablosuz bir algılayıcı taşıyan bu cihaz kişinin fiziksel aktivite miktarını sunuculara iletiyor. Böylece kişinin ne kadar hareket etmiş olduğu ölçülüyor.

Hastalarını gözlemlemek isteyen doktorlar için mükemmel bir çözüm olabilecek bu cihaz, iş yerinde çalışanlarının nasıl ve ne yoğunlukta performans gösterdiğini anlamak isteyen patronların da işine yarayabilir. Hareket algılama için ivmeölçerler barından bu ilginç teknolojinin ne zaman ürün halini alıp piyasada olacağı ise bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun