Genel 21 EKİM 2013 / 10:37

Ödemeli TV pazarı büyüyor

İnternet üzerinden televizyon yayıncılığı gelişiyor.

Cisco, IBC 2013 Fuarı’nda ödemeli TV operatörleri için geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı.

300 milyondan fazla hanede kullanılan ödemeli TV sistemi, 150’den fazla operatör ve içerik üreticisi ile işbirliği yapan Cisco’nun ödemeli TV geliri 80 milyar dolara ulaştı. Televizyon ile fatura ödemekten alışverişe, sınırsız içeriği seyretme imkanından telefon görüşmesine kadar pek çok uygulamanın yapılabilmesine olanak veren ödemeli TV giderek daha fazla  ilgi çekiyor. İnternet bağlantısı olmayan hane sayısının dünyanın yarısı kadar olması nedeniyle gelişmiş izleme teknolojilerinin önemli bir potansiyel olduğunu gösteriyor.

Cisco IBC 2013’ te yüksek verimli video  codec (HEVC), Video görüntülü  açık API çerçevesi, Videoscape açık uygulama programlama arayüzleri , çoklu ekran bulut çözümleri, bağlı yaşam çözümleri gibi donanım ve yazılım çözümlerini de tanıttı.
ETİKETLER : cisco
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun