Genel 06 MART 2009 / 07:59

Nvidia’dan hız şovu

GeForce GTX 280M önceki nesil üst seviye dizüstü bilgisayar grafik işlemcilerinin verdiği performansın yüzde elli daha fazlasını verebiliyor.

GeForce GTX 280M önceki nesil üst seviye dizüstü bilgisayar grafik işlemcilerinin verdiği performansın yüzde elli daha fazlasını verebiliyor.Nvidia, yüksek performanslı üst seviye dizüstü bilgisayarlarda erişilen yüksek performans seviyesini zorlayan dört farklı kategorideki grafik işlemciyi Almanya Hannover’de düzenlen CeBIT 2009 fuarında tanıttı.

GeForce GTX 200M ve GeForce GTS 100M serisi grafik işlemciler en son çıkan yüksek tanımlı oyunları taşınabilir platformlarda oynanabilir hale getiriyor. Dizüstü bilgisayarın genel güç tüketimi oranını yükseltmeden yerini aldığı önceki nesil ürünlere göre görüntüleri yüzde 50 daha hızlı biçimde ekrana gönderebiliyor. Tek grafik işlemcili çözümlere göre grafik performansını ikiye katlayan NVIDIA SLI teknolojisi kullanıldığında, GeForce GTX 280M grafik işlemci çiftiyle günümüzün en hızlı dizüstü bilgisayar grafik çözümü elde edilmiş oluyor. Yüksek seviyede grafik işlem gücü gerektirmeyen uygulamalar için Nvidia HybridPower teknolojisi devreye giriyor, sessiz ve pille uzun çalışma zamanları mümkün oluyor. Bu teknolojiyle grafik işlemcilerin güç kullanımı en düşük seviyelere inebiliyor ve grafik işlemleri dâhili grafik işlemcilere aktarılabiliyor.

ASUS, Clevo ve MSI şirketleri CeBIT fuarında GeForce GTX 200M ve GeForce GTS 100M serisi grafik işlemci kullanan dizüstü bilgisayarlarını sergiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun