Genel 17 ARALIK 2008 / 13:11

Nuvifone'un önünden bir engel daha kalktı

Yılın en çok beklenen ve en çok geciken telefonu Garmin Nuvifone, Amerikan Federal İletişim Komisyonu FCC'nin onayını aldı.

Yılın en çok beklenen ve en çok geciken telefonu Garmin Nuvifone, Amerikan Federal İletişim Komisyonu FCC'nin onayını aldı.


Amerika'da elektronik cihazlarla ilgili standartları belirleyen FCC (Federal İletişim Komisyonu) telefonun spesifikasyonlarını ve tasarımlarını onayladı. HSDPA/UMTS teknolojisi ile çalışan ilk seri, Sprint şebekesi ile uyumlu olmayacak. Şu an ABD’de telefona en uygun operatörün AT&T olduğu belirtiliyor. ASUSTek'in Garmin için ürettiği Nuvifone, FCC dökumanlarında yer alan bilgilere göre, hem Bluetooth hem de Wi-Fi uyumlu olacak, 3 megapiksel kamera kullanacak. Garmin’in ayırt edici olarak nitelendirdiği özellik ise telefondaki navigasyon teknolojisi.


Blog'larda FCC’nin onayı, telefonun gelecek yılın ilk çeyreğinde çıkacağı şeklinde yorumlanıyor. Ancak Garmin sözcüleri yapılan açıklamalarda telefonun yılın ilk yarısında sunulması konusunda net bir çizgi çekiyor. Telefon Şubat’ta Barselona’da düzenlencek GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun