Genel 28 MAYIS 2010 / 14:49

Norton da bulut bilişime göz kırptı

Norton'un mobil uygulaması bulut bilişim tabanlı çalışacak.

Norton'un mobil uygulaması bulut bilişim tabanlı çalışacak.


Symantec, anti-virüs programı Norton'un Android tabanlı akıllı telefonlarda ve iPhone'larda kullanılacak sürümü "Norton Connect"i tanıttı. "Norton her yerde" fikri üzerinden gidilen projeye göre, akıllı telefonlarla anti-virüs programının içeriğine internet olan her yerden ulaşılabilecek.

Android ve iPhone için bedava hazırlanan uygulama, anti-virüs bilgisini Symantec'in bulutunda depolayacak. Bu sayede anti-virüs güncellemeleri doğrudan buluta aktarılacak ve internet olan her yerden güncel anti-virüs programına erişilebilecek.

Basın açıklamasında görüşleri yer alan Norton ürün yönetimi başkanı Dan Nadir, "bilgisayar tabanlı uygulamalarda bulut bilişim kullanılıyordu, ancak Norton bunu mobil uygulamalara taşıyor" diyerek uygulamadaki yenilikten söz etti. Mobil uygulamada arama engelleme seçeneği gibi basit özelliklerin yanında, internet ya da yerel ağlar üzerinden bulaşılabilecek zararlı yazılımları da engelliyor.

Norton Connect haziran ayında kullanılabilecek. Ayrıca bu uygulama Norton'un ilk Android uyumlu programı olma özelliğini de taşıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun