Genel 02 ŞUBAT 2009 / 13:24

Nortel mobil WiMAX'ten çekiliyor

Nortel, İsrailli mobil WiMAX şirketi Alvarion ile olan OEM anlaşmasını bitirdi.

Nortel, İsrailli mobil WiMAX şirketi Alvarion ile olan OEM anlaşmasını bitirdi.

Dokuz ay önce yürürlüğe giren anlaşma, kısa süre içinde son bulmuş oldu.  Nortel, anlaşmanın son bulmasının bağlı WiMAX portföyünü etkilemeyeceğini açıkladı. Şirket; bu hareketin, daha güçlü olduğu alanlarda çok daha iyi konumlanması için yararlı olacağı görüşünde.


 


WiMAX’in ekonomide yaşanan küresel yavaşlamadan kötü etkilendiği bir gerçek. Bu kadar çok şirket standarta başını çevirirken, WiMAX’in satıcı ve operatörlere ne zaman para kazandıracağı bir muamma. Durum, Uzun Vadeli Dönüşüm (LTE) standartlarına güç kazandırırken; kablosuz ağ sağlayıcılarının hangi standartı seçecekleri konusunda kararsızlıkları daha da artıyor. Her an her yerde internet bağlantısı sunan dokunmatik ekranlı cihazlar dünyasında, geniş cihaz desteğinden yoksun ama hızlı olan bir ağ, çok da ilgi görmüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun