Genel 04 AĞUSTOS 2008 / 11:01

Nortel, Londra 2012'nin yeni sponsoru

Nortel, Londra 2012’nin sponsorları arasına katıldı.

Nortel, Londra 2012’nin sponsorları arasına katıldı.


Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi (LOCOG) Nortel'i, Resmi Ağ Altyapısı Ortağı ve Londra 2012’nin yeni sponsoru olarak ilan etti. Nortel sağlayacağı altyapı ile olimpiyat oyunlarının zaman ve mekan bağımsız izlenebilmesini sağlayacak.
Nortel, oyunlar sırasında LOCOG'un ihtiyaç duyacağı geniş alan ağları, kablosuz yerel alan ağları, çağrı merkezi ve sabit telefon altyapısı için gerekli ekipmanların British Telecom’a (BT) sağlanmasından sorumlu olacak. Londra 2012 iletişim ağı 205'in üzerinde uluslararası spor kuruluşuna, 20 bin medya mensubuna, dokuz milyon izleyiciye ve dünyanın her yerinden dört milyarın üzerinde televizyon izleyicisine hizmet verecek.    


Konuyla ilgili açıklama yapan Nortel CEO'su Mike Zafirovski, Londra 2012'nin kesintisiz iletişim halindeki bir ortamda gerçekleştirileceğini belirterek, "Londra 2012, katılımcıları en yeni yöntemlerle tanıştıracak ve onları etkinliklere daha önce hiç olmadıkları kadar yaklaştıracak. Olimpiyatlarda bir evrim yaratacak olan Londra 2012’de sporcular ile izleyiciler anılarını anlık olarak paylaşma olanağı bulacak. Ağ altyapısı oyunlar için temel gereksinimlerden biri ve iletişim hizmetlerinin sağlanmasında kritik öneme sahip. Vancouver 2010'dan yeni dönecek olan ekibimiz, sahip oldukları enerji, deneyimle 2012 Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın gerçekleştirilmesinde önemli görevler üstlenecek” dedi. Londra 2012 Başkanı Sebastian Coe ise Nortel işbirliğinden duydukları memnuniyeti belirtti. Coe, "Nortel, ürünleri sağlamanın yanı sıra sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerimizi ve eğitim programımızı da destekleyecek. Nortel'in, tüm gereksinimlerimizi karşılamak konusunda Olimpiyat Oyunları deneyimine ve projelerdeki uzmanlığına güveniyoruz. Finansal olarak çok iyi bir durumdayız. Daha dört yılımız var ve yerel sponsorluk hedeflerimizin yüzde 60'ına ulaşmış olmaktan son derece mutluyuz" dedi.


BT Global Servis Operasyonları Başkanı Patrick O’Connell konu ile ilgili olarak şunları ifade etti: "Nortel bizim için uzun yıllardır ağ ekipmanları sağlıyor ve İngiltere'deki büyük kurumsal ve kamu müşterilerimize iletişim hizmetleri sunmamıza yardımcı oluyor. BT tarafından sunulacak 2012 Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları iletişim servislerine sağlayacakları destekle ilgili olarak, Londra 2012 programına hoş geldiniz diyoruz."


İngiltere genelindeki öğrencilere kaynak ve eğitim sağlayarak 2012 Londra Eğitim Programı’na da katkıda bulunacak olan Nortel, aynı zamanda 2010 Vancouver Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın da sponsoru.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun