Genel 26 HAZİRAN 2009 / 13:20

Nortel, 'Kuzey Amerika ve EMEA'da birinci benim' diyor

Nortel, küresel taşıyıcı softswitch pazarında sahip olduğu payla ilk sırada geldiğni açıkladı.

Nortel, küresel taşıyıcı softswitch pazarında sahip olduğu payla ilk sırada geldiğni açıkladı.


Dell’Oro Group ve Infonetics Research'ün yayınladığı raporlara göre Nortel, Kuzey Amerika'da yüzde 59 ve EMEA'da yüzde 29 payla 'softswitch' pazarında öncü konumda. Raporları referans gösteren şirket, 2009'un ilk çeyreğinde taşıyıcı 'softswitch' pazarında en fazla gelir elde eden şirket olduğunu açıkladı.


Konuyla ilgili açıklama yapan Nortel Taşıyıcı VoIP ve Uygulama Çözümleri Başkanı Samih Elhage, "Bu iki sektör raporunda da görüldüğü gibi Nortel'in VoIP konusundaki geçmiş performansı ve çalışma deneyimi benzersizdir. Nortel, Kuzey Amerika'da yaklaşık yüzde 60'lık bir pazar payına sahip ve bu oran, en yakın rakibimizin pazar payının üç katı. Dünya çapında önemli yeni müşteriler kazanmaya devam ediyoruz ve müşterilerimizin, abonelerine gelir getiren yeni ses ve multimedya uygulamalarını hızlı bir şekilde sağlayabilmelerine yardımcı olacak en son yeniliklere yatırım yapıyoruz" dedi.


Dell'Oro Group'a göre, geçtiğimiz yedi yıl içindeki softswitch gelirleriyle Nortel, dünya çapında birinci oldu. Dell’Oro Group tarafından kısa süre önce yayınlanan 2009 1. Çeyrek Taşıyıcı IP Telefonu Raporu'nda, Nortel'in dünya çapında yüzde 20,3'lük pazar payıyla softswitch alanındaki global liderlik konumunu koruduğu belirtiliyor.


Infonetics Research tarafından yayınlanan 2009 1. Çeyrek, Servis Sağlayıcı VoIP Ekipmanları ve Aboneleri başlıklı rapora göre Nortel, softswitch gelirlerinde öncü konumunu koruyor. Infonetics ayrıca Nortel'in, Kuzey Amerika'da yüzde 59,1 ve EMEA'da yüzde 29 pazar payıyla Kuzey Amerika ve EMEA'daki softswitch pazarlarında gelire bağlı olarak öne çıkıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun