Genel 22 ARALIK 2009 / 14:21

Nortel'in satın alması tamamlandı

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler'in (NES) satınalma işlemlerini tamamlandığını duyurdu.

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler'in (NES) satınalma işlemlerini tamamlandığını duyurdu.


Avaya CEO'su ve Başkanı Kevin Kennedy "Satın almanın tamamlanması, Avaya'nın iletişim sektöründe evrimi ve gelişimi için büyük bir adım teşkil etmektedir. Avaya ve Nortel Kurumsal Çözümleri kurumsal iletişimin geleceği için aynı vizyonu paylaşmaktadırlar. Birbirini tamamlayan teknoloji portföyü, dikey sektörlerdeki uzmanlık, satış kanalları ve müşteri portföyü ile yeni Avaya, kurumsal iletişimi yeniden tanımlayacak ve müşterilerine maliyetleri azaltma, operasyonlarını basitleştirme ve hızlı hareket etmeleri alanında yardımcı olacaktır" dedi.

Satınalmanın sonucu olarak, Avaya daha geniş bir iş ortağı ekosistemine, daha büyük bir ürün portföyüne, daha fazla müşteriye ve rekabet için daha fazla yeteneğe sahip olacak. Şirket ayrıca, kurumsal pazara hizmet sağlayan sistem entegratörleri ve servis sağlayıcılar ile olan ilişkilerini geliştirecek.

Satınalma işleminin gerçekleşmesiyle aralarında 25 yöneticinin de bulunduğu 6,000 NES çalışanı Avaya'ya katıldı. Nortel Kurumsal Çözümlerinin eski Başkanı Joel Hackney, Avaya Devlet Çözümleri ve Veri bölümü kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı olarak çalışmaya başladı.

Avaya her iki şirketin müşteri ilişkileri ve operasyon bölümlerini entegre etme planlarını uygulamaya başladı. Şirketin önümüzdeki 30 gün içerisinde yeni ürün portföyü ve yol haritası hakkında açıklama yapması bekleniyor.