Genel 24 MAYIS 2010 / 12:58

Nokia'nın New York Mağazası kapandı

Chicago'daki mağaza da eli kulağında kapanmayı bekliyor.

Chicago'daki mağaza da eli kulağında kapanmayı bekliyor.


Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Amerika'daki 'Flagship' adını verdiği mağaza anlayışından vazgeçerek Chicago ve New York mağazalarını kapatacağını açıklayan Nokia'nın, haftasonu itibariyle New York mağazasını kapattığı haberi geldi. Nokia'nın Chicago mağazası henüz kapanmamış ve kesin bir kapanma tarihi bildirilmemiş olsa da, bu mağazanın da kapanmasının an meselesi olduğu söyleniyor.

Nokia'nın Amerika'daki mağazalarını kapatma kararı almasının arkasındaki asıl sebep olarak Amerika'daki satışların neredeyse yüzde 90'ının operatörler üzerinden gerçekleşmesi ve Nokia'nın bu kanala yoğunlaşmaya karar vermesi gösteriliyor. Nokia, birer ürün satış mağazasından çok teknoloji deneyimi mağazası olarak nitelendirdiği 'Flagship' dükkanlarını kapatarak tüm enerjisini operatör kanalı üzerinden pazarlama faaliyetlerine aktaracağını açıkladı. Bu arada Nokia'ya özgü mağazalar kapansa da, Amerika'da Nokia telefonların Best Buy, Amazon gibi teknoloji marketi zincirleri ve çevrimiçi mağazalar üzerinden satışı sürecek.

Nokia'nın yaptığı bu açıklamaya rağmen, kararın Nokia'nın son zamanlarda yaşadığı pazar payı ve gelir kaybıyla ilişkili olduğuna dair yorumlar yapılıyor.

Nokia, bundan birkaç ay önce Londra'daki ünlü Regent Street üzerinde yer alan mağazasını da kapatmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun