Genel 20 AĞUSTOS 2010 / 14:19

Nokia Motally'yi satın alıyor

Mobil araştırma ve analiz uzmanı Motally artık Nokia'nın pazar payı için çalışacak.

Mobil araştırma ve analiz uzmanı Motally artık Nokia'nın pazar payı için çalışacak.


Özellikle Kuzey Amerika pazarındaki rekabet nedeniyle zor günler geçiren Nokia, mobil araştırma ve analiz etme konusunda uzmanlaşmış Motally adlı şirketi satın aldı.

Mobil internet ve uygulama geçmişini telefon servis sağlayıcıları ve üreticilerin görmesini sağlayan Motally şirketi, kaç müşterinin hangi telefonu kullandığı bilgisini Nokia'ya sağlayacak. Bunun dışında kullanıcı beğenilerini de takip edebilen şirket, Nokia'nın daha iyi modeller geliştirebilmesi için çalışacak.

Dünya çapında telefon pazarındaki en yüksek pazar payına sahip olan Nokia, BlackBerry ve iPhone'ların ulaşmadığı üçüncü dünya ülkeleri ve diğer uluslararası pazarlardaki gücüyle varlığını sürdürüyor.

Reuters'in haberine göre, satın almanın finansal boyutları sonuçlanmamakla birlikte Motally'nin sekiz çalışanının Nokia'dan maaş almaya başladığı bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun