Genel 21 HAZİRAN 2010 / 12:28

Nokia modaya uyuyor

ARM tabanlı tablet bilgisayarını bu yılın dördüncü çeyreğinde çıkarmaya hazırlanıyor.

ARM tabanlı tablet bilgisayarını bu yılın dördüncü çeyreğinde çıkarmaya hazırlanıyor.


Apple dünya piyasalarındaki yükselişi halen telefon pazarının en büyük şirketi olan Nokia'yı endişelendiriyor. Nokia'nın yeni teknolojilerden uzak kalması, rekabette geri kalmasına yol açıyor. Ancak Nokia bu düşüşünün önüne geçmeyi hedefliyor.

Digitimes'a göre Nokia yılın dördüncü çeyreğinde ARM tabanlı tablet bilgisayarını piyasaya sürecek. Tablet bilgisayarın Foxconn tarafından imal edileceği, hatta test için şimdiden 100 adet üretildiği öğrenildi.

7 ya da 9 inç panel boyutu olması beklenen tablet bilgisayarda Meego işletim sistemi kullanılacak. Tablet piyasasına giriş yapacak olan Nokia, telefon pazarında kaybettiklerini geri almayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun