Genel 18 ŞUBAT 2010 / 12:30

Nokia Mesajlaşma servisi ilk kez Turkcell'de

Kişisel e-posta hesaplarına cep telefonundan ulaşmanızı sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini Turkcell müşterilerine sunacak.

Kişisel e-posta hesaplarına cep telefonundan ulaşmanızı sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini Turkcell müşterilerine sunacak.


Turkcell ve Nokia, tüketici mesajlaşma servisi olan Nokia Mesajlaşmayı Turkcell müşterilerine sunma konusunda anlaştı. Bu anlaşma iki şirketin 2009 yılında, Ovi Servislerinin pazarlanması üzerine yaptıkları Mutabakat Anlaşması kapsamında gerçekleşiyor. Nokia Mesajlaşma servisinin 2010 yılının ilk yarısının sonunda Turkcell müşterilerinin kullanımına sunulması bekleniyor.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "Hem kurumsal, hem bireysel müşterilerimiz için mobil servisleri ve mobil interneti kullanarak değer yaratmayı amaçlıyoruz. Dünyanın lider mobil cihaz üreticisi olan Nokia'yı da, bu amacımızı gerçekleştirmek ve büyüyen potansiyeli değerlendirebilmek için güçlü bir iş ortağı olarak görüyoruz" dedi.

Nokia Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki ise "Nokia, mobil e-postanın olabildiğince çok kişi tarafından kullanılmasını hedefliyor ve bu çerçevede Turkcell ile yapılan anlaşmanın önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor. Nokia E71 ve E72 gibi mesajlaşma cihazlarımıza Türkiye'de önemli bir talep olduğunu gördük ve buna bağlı olarak bu servisimizin pazarda önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Turkcell müşterilerinin 10 adede kadar kişisel e-postalarını cihazlarının ana ekranında push e-posta olarak alabilmeleri ve e-postalarına kolayca erişebilmeleri için yalnızca e-posta adreslerini ve şifrelerini girmeleri yeterli olacak. Bundan sonra her an, her yerde e-postalarını okuyabilecek, yanıtlayabilecek, e-postalarına dosya ekleyip, ekli dosyaları da indirebilecekler. Cepten e-posta kullanımını müşterilerinin günlük hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Turkcell, yapılan bu işbirliği ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırarak, bu hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun