Genel 04 ARALIK 2008 / 09:23

Nokia Maps güncellendi, yeni özelliklere kavuştu

Ovi ile entegre olan yeni Nokia Maps sürümü, üç boyutlu yer işaretleri ve web üzerinde çevrimiçi planlama yapma gibi yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

Ovi ile entegre olan yeni Nokia Maps sürümü, üç boyutlu yer işaretleri ve web üzerinde çevrimiçi planlama yapma gibi yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.


Nokia, mobil haritalama ve navigasyon servisi Nokia Maps’in en son sürümünü ile kişiselleştirilmiş haritalama hizmeti sunan Ovi by Nokia’yı çıkardığını duyurdu. Nokia Maps ve Ovi entegrasyonu, kullanıcıların çıkacakları yolculuğu önceden evlerindeki kişisel bilgisayarlarında planlayıp cep telefonlarındaki haritalarda senkronize etmelerine olanak veren ilk ücretsiz servis olma özelliği taşıyor.


 


Nokia Maps’in yeni özellikleri arasında yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri, 216 şehre ait üç boyutlu yer işaretleri ve arazi haritaları ile yön belirleme, rota ayarlama sırasında ve sürüş anında kullanılabilen yeni rotalara genel bakış ve satın alınabilir sokak-sokak araç navigasyonu yer alıyor.


 


Nokia Maps ile gelen diğer yeni hizmetler arasında trafik kamerası uyarıları, güvenli noktalar ve trafik akışı bilgilerine anlık erişim sağlama olanağının yanı sıra 300.000’den fazla kayıtla 450’yi aşkın noktada gerçek zamanlı etkinlik ve sinema bilgisi veren Wcities etkinlik rehberi de bulunuyor.  


 


Önümüzdeki aylarda Maps uygulamasının, istenilen yerlerin saklanıp organize edilebileceği, yolculuklar için ilk planların yapılacağı, daha sonra yeniden düzenlenebileceği bir platform haline geleceği belirtiliyor.


 


Yaya navigasyonunda haritalardaki ayrıntı düzeyi, aynı metro istasyonundaki farklı çıkışları bile gösterecek denli yükseltilmiş.  Eğer şehir içinde dolaşıyorsanız yaya navigasyonu yürüyüşünüz esnasında bir sinyal sesi ve titreşimle dönmeniz gereken köşeleri size haber veriyor.


 


www.nokia.com/betalabs


 


http://maps.ovi.com