Genel 14 EKİM 2008 / 14:40

Nokia e-posta ve anlık mesajlaşmaya erişimi kolaylaştırıyor

Nokia tüketicilere mobil cihazlar aracılığıyla anlık mesajlaşma ve e-posta hizmetlerine erişim sağlayan Kanadalı OZ Communications şirketini satın alıyor.

Nokia tüketicilere mobil cihazlar aracılığıyla anlık mesajlaşma ve e-posta hizmetlerine erişim sağlayan Kanadalı OZ Communications şirketini satın alıyor.


Nokia bu satın almayla, başta AOL, Gmail, ICQ, Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger ve Yahoo! olmak üzere, yoğun kullanılan e-posta ve anında mesajlaşma hizmetlerine kullanımı kolay ve hızlı erişim sağlamayı hedefliyor. Nokia, OZ’un halihazırdaki orijinal cihaz imalatçısı (OEM) ve mobil operatör müşterileriyle işbirliği içinde çalışmaya devam edecek. 5,5 milyondan fazla aylık abonesi bulunan OZ çözümleri, geniş yelpazede mobil cihaz platformlarında önde gelen pek çok mobil operatör tarafından kullanılıyor. Merkezi Kanada’nın Montreal kentinde olan OZ Communications’ın 220 çalışanı bulunuyor.


Nokia yetkilileri satın almayla ilgili olarak "OZ ile birlikte, Nokia da Connecting People (İnsanları birbirine Bağlama) misyonunu yenileyerek, en sevdikleri internet toplulukları üzerinden kolayca erişim sağlıyor. OZ ekibi ve teknolojisi, hızla büyüyen tüketici mesajlaşma pazarına Nokia tarafından çok daha iyi hizmet verilmesini kolaylaştıracak” şeklinde görüş bildirdiler.


OZ başkanı ve Genel Müdürü Jim Knapik ise yaptığı açıklamada “OZ 2003 yılından bu yana Nokia ile yakın bir işbirliği içindeydi; bu noktada güçlerimizi birleştirmemiz ortaklığımızın doğal bir uzantısı olacak. Nokia cihazları ve dağıtım araçları vasıtasıyla OZ çözümlerini tüm dünya genelinde tüketicilere yaymak bizim için heyecan verici” dedi.


Satınalma işlemlerinin, mutat kapanış koşullarına tabi olarak 2008 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Kapanışın ardından OZ, Nokia Servis ve Yazılım işlemleri ünitesinin bir parçası olmuş olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun