Genel 02 ARALIK 2008 / 12:01

Nokia, dünyadaki en büyük pazarı bırakıyor

Nokia, NTT DoCoMo ve Softbank Mobile için cep telefonu üretimine son vereceğini açıkladı.

Nokia, NTT DoCoMo ve Softbank Mobile için cep telefonu üretimine son vereceğini açıkladı.


Nokia, NTT DoCoMo ve Softbank Mobile için cep telefonu üretimine son vereceğini ve Japonya pazarından çekileceğini açıkladı. Nokia Başkan Yardımcısı Timo Ihamuotila yaptığı açıklamada, Japonya'da sadece lüks kesime hitap eden Vertu markasıyla üretime devam edeceklerini bildirdi. Bunun sebebi olarak, mevcut ekonomik koşullarda zaten Nokia'nın bir türlü beklediğini bulamadığı Japonya pazarına daha fazla yatırım yapmak istememesi gösteriliyor.


Nokia dünyada cep telefonu pazarının yüzde 40’ına hakim olsa da, Japonya'da durum daha farklı. Japon şirketlerinin tasarımlarına yönelmeyi tercih eden ve Apple iPhone 3G’yi bile yeteri kadar eklentisi olmadığı için kabullenmeyen Japon halkı, Nokia ürünlerini de bir türlü benimseyememişti. Japonlar cihazlarında TV yayını ve elektronik ödeme özelliğine sahip 3G ağ taleplerinde ısrarcı davranıyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun