Genel 26 ŞUBAT 2009 / 14:36

Nokia dizüstü bilgisayar pazarına girebilir

Nokia İcra Kurulu Başkanı Olli-Pekka Kallasuvo, Nokia’nın dizüstü bilgisayar üretimiyle yakından ilgilendiğini söyledi.

Nokia İcra Kurulu Başkanı Olli-Pekka Kallasuvo, Nokia’nın dizüstü bilgisayar üretimiyle yakından ilgilendiğini söyledi.


Nokia’nın PC sektörüne gireceği ile ilgili dedikodular bir yıldır dolaşıyordu. Reuters'in Finlandiya'nın YLE televizyon kanalına dayanarak verdiği habere göre durum, Kallasvuo’nun açıklamasıyla resmiyet kazanmış oldu. Kallasvuo, “Bir cep telefonu ve PC’ye dair bildiklerimizin örtüştüğünü görmek için beş yıl daha beklememiz gerekmiyor. İlk internet bağlantısını cep telefonunda gerçekleştiren yüzlerce insan var ve bu iyi bir belirti” dedi. 


Nokia N97 gibi modellerin telefondan çok bilgisayara dönüştüğü, önge gelen mobil ağ operatörleri ve perakendecilerin portföylerine dizüstü bilgisayarlar ve netbooklar eklediği düşünülürse, Nokia’nın da bu segmenti değerlendirmesi şaşırtıcı olmasa gerek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun