Genel 22 OCAK 2010 / 06:57

Nokia'dan ücretsiz navigasyon müjdesi

Nokia, akıllı telefonları için tüm dünyada 46 farklı dilde sesle yönlendiren navigasyonunu ücretsiz yapıyor.

Nokia, akıllı telefonları için tüm dünyada 46 farklı dilde sesle yönlendiren navigasyonunu ücretsiz yapıyor.


Nokia, yeni Ovi Harita sürümünün bir parçası olarak akıllı telefonlarında yaya ve sürücü navigasyonunu ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Nokia'nın haritalama ve navigasyon yazılımı özellikle mobil kullanım için tasarlanan, özgün bir karma teknolojiye dayanıyor. Yeni Ovi Harita sürümü 74 ülkede, 46 farklı dilde adım adım sesli kılavuz içeriyor. 10 ülkenin de trafik bilgilerini barındıran yazılım, 180 ülkenin ayrıntılı haritalarını kapsıyor.

Şu anda Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic ve Nokia E72 dahil 10 Nokia cihaz modeline yüklenebilen Ovi Harita servisinin önümüzdeki haftalarda daha fazla Nokia akıllı telefonuna yüklenmesi bekleniyor. Yeni Ovi Harita sürümüne uyumlu Nokia akıllı telefona sahip olanlar yeni sürümü www.nokia.com/maps adresinden yükleyebiliyorlar.

Bunun yanı sıra Mart 2010'dan itibaren GPS destekli yeni Nokia akıllı telefonlar, yerel ülke haritası verilerine, yaya ve sürücü navigasyonuna ve Lonely Planet ve Michelin seyahat rehberlerine sahip yeni Ovi haritasıyla birlikte gelecek.