Genel 13 EYLÜL 2010 / 14:06

Nokia, CEO’suna elveda diyor

Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo görevinden ayrılıyor.

Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo görevinden ayrılıyor.


Associated Press haberine göre, Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo görevinden ayrılıyor ve yerini Microsoft İşletme Departmanı’nın yöneticisi olan Stephen Elop’a bırakıyor. 21 Eylül’de görevi Kallasvuo’dan devralacak olan Elop daha önce de, Juniper Networks, Adobe Systems ve Macromedia gibi teknoloji şirketlerinde yönetici olarak görev yapmıştı.

1982’den beri Nokia’da çalışan Kallasvuo, CEO görevinden ayrılsa bile Nokia Systems Networks biriminde yönetim kurulu üyesi olarak devam edecek.

Nokia Temmuz’dan beri yeni CEO arayışını sürdürüyordu ve Olli-Pekka Kallasvuo’nun gidişi bu anlamda bir sürpriz olmadı. Şimdilerde ise Kallasvuo’nun Nokia’nın zayıf bir performans gösterdiği Kuzey Amerika pazarında işleri büyütemediği ve rekabate yanıt veremediği için ayrıldığı konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun