Genel 03 KASIM 2009 / 08:19

Nintendo yeni portatif cihazı için 3G erişimi sağlıyor

Nintendo DS sahipleri sadece Wi-Fi bağlantısı ile sınırlı kaldığı için, Nintendo yeni cihazında ücretsiz 3G erişimi sağlayacak.

Nintendo DS sahipleri sadece Wi-Fi bağlantısı ile sınırlı kaldığı için, Nintendo yeni cihazında ücretsiz 3G erişimi sağlayacak.


Portatif oyun pazarına girdiğinde, iPhone kesinlikle Nintendo'nun satışlarını etkiledi. Haliyle Japon devi, bu akışın önünü kesmek için hızla bir şeyler yapma ihtiyacı duydu. iPhone kullanıcısı, sinyal kullanılabilirliğine bağlı olarak nerede olursa olsun 3G internet erişiminin avantajından faydalanıyor. Ancak Nintendo DS sahipleri sadece Wi-Fi bağlantısı ile sınırlı kalıyor.

Nintendo'dan yetkili bir isim; Satoru Iwata, şu günlerde yeni cihazları için ücretsiz 3G erişimi sağlamayı planladıklarını açıkladı ve bu aslında çok büyük bir adım. Eğer Nintendo, DS ile ücretsiz 3G uygulamasını sadece Japonya'da değil de diğer ülkelerde de sağalayabilirse, mobil oyun konsolu dünyasında kesinlikle diğer rakiplerinden bir adım önde olacaktır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun