Genel 12 AĞUSTOS 2010 / 13:39

Nintendo Wii okullara giriyor

Mario’nun yaratıcısı, Nintendo Wii’nin okullarda bir eğitim aracı olarak kullanılmasını istiyor.

Mario’nun yaratıcısı, Nintendo Wii’nin okullarda bir eğitim aracı olarak kullanılmasını istiyor.


Süper Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto, bir sonraki projesinin Nintendo Wii’nin okullarda bir eğitim aracı olarak kullanılmasına yönelik olduğunu dile getirdi.

33 yaşındaki efsane oyun geliştiricisi Miyamato, fikirlerinin geleneksellikten uzak olduğunu vurgularken, eğitim alanında da anlaşılan o ki kendini göstermek istiyor. Miyamato son verdiği röportajda, taşınabilir DS sisteminin yeni öğretim yılında Japonya’daki ilköğretim okullarında kullanılacağını söyledi.

Video oyun uygulamalarının eğitimde kullanılmasının önemine değinen Miyamato, bundan sonra kendini bu alana adayacağını söylüyor. Eğitim ve video oyunun pratik anlamda aynı potada uygulanabileceğini belirten Miyamato, eğitimsel oyunların çok fazla ilgi çekmediğini ve bunun değişmesi gerektiğini belirtiyor.

Bu girişim ise şirketin tipik video oyun alışkanlıklarının ötesine gitmek istediğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun