Genel 01 KASIM 2010 / 10:27

Nintendo'nun gözü oyundan başkasını görmüyor

Oyun sevdalısı Nintendo, akıllı telefon pazarına iştahının kabarmadığını açıkladı.

Oyun sevdalısı Nintendo, akıllı telefon pazarına iştahının kabarmadığını açıkladı.


Rekabetin bu denli hızlı yaşandığı dijital çağda, Microsoft ve Sony gibi pazar payı yüksek şirketler, akıllı telefonlar ve taşınabilir mobil cihazlara yönelmeye başladı. Akıllı cihazlara artan ilgiyle birlikte bu gibi telefonların oyun merkezli yapılara dönüşmesi de alınan bu kararda önemli bir faktör olarak değerlendiriliyor.

Akıllı telefon pazarına göz diken bu şirketlerin yanında Nintendo’nun ne yapacağı da merak konusu oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Nintendo Başkanı Reggie Fils-Aime, bu pazara yönelmek gibi bir niyeti olmadıklarını açıklarken, “Bizim cihazlarımız her zaman oyunlarla yol alacak ve yarattığımız içerik yalnızca bu platforma özel; akıllı telefonlara uygulanması zor” dedi.

Nintendo Başkanı, akıllı telefonlara karşı her zaman oyun konusunda daha üstün olduklarını belirterek, insanları Nintendo platformlarına çekecek içeriğe sahip olmanın avantajını yakaladıklarını belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun