Genel 17 HAZİRAN 2010 / 09:19

Nintendo'nun 3 boyutlu bebeği gün yüzüne çıktı

Nintendo'nun gözlüğe ihtiyaç duymayan taşınabilir 3D oyun konsolu Nintendo 3DS tanıtıldı.

Nintendo'nun gözlüğe ihtiyaç duymayan taşınabilir 3D oyun konsolu Nintendo 3DS tanıtıldı.


Nintendo'nun taşınabilir oyun konsolu DS'in 3 boyuta uyumlu sürümünün planlandığını sizlere duyurmuştuk. Nihayet Nintendo başkanı Satoru Iwata resmi olarak Nintendo 3DS'in tanıtımını yaptı.

Çift ekranlı Nintendo 3DS'in açıldığında üst tarafta kalan kısımda 3,5 inçlik bir geniş ekran bulunuyor. Alt tarafta kalan kısmın ortasında dokunmatik ekran, bu ekranın etrafında da Nintendo'nun klasik kontrol tuşları yer alıyor.

Nintendo'nun taşınabilir 3D oyun platformunun belki de en memnun edici özelliklerinden biri gözlüksüz kullanıma imkan vermesi. 3DS'te geniş açılardan da rahatlıkla 3D görüntü yakalanabiliyor. Kullanıcıları büyük bir külfetten kurtaran bu özellik, cihazın yaygınlaşmasının belki de anahtarını oluşturuyor.

3DS'in şaşırtıcı özelliklerinden bir diğeri de arka yüzünde bulunan iki kamerasıyla 3D fotoğraf çekilebilmesi. Ayrıca internet üzerinden indirilen 3D filmler de taşınabilir cihazda gözlüksüz olarak izlenebilecek.

Cihazda 3D görüntülerden sıkılan kullanıcılar için 2D'ye kolaylıkla geçiş yapma imkanı da bulunacak. Cihazın tanıtımının yapılmasıyla birlikte üzerinde çalışacak, 3 boyuta uyumlu oyunlardan birkaçı da şimdiden belli oldu. Kingdom Hearts 3D, Resident Evil Revelations, Assasins Creed, Metal Gear Solid ve Nintendo'nun kendi yapımları olan Icarus 3D ve Nintendogs 3D ilk aşamada çıkacak oyunlardan bazıları.