Genel 17 MAYIS 2010 / 14:06

Nintendo koptu gidiyor

Nintendo DS tüm zamanların en çok satılan oyun konsolu olma yolunda ilerliyor.

Nintendo DS tüm zamanların en çok satılan oyun konsolu olma yolunda ilerliyor.


Oyun konsollarındaki rekabetin içinde her zaman yer alan, ancak bilindik oyun konsollarından her zaman farklı olmaya çalışan Nintendo, taşınabilir oyun konsolunun tüm zamanların en çok satılan konsolu PlayStation 2'yi geçmeye çok yakın olduğunu açıkladı.

Son dönemde Nintendo Wii ve DS satışlarında yüzde 23'lük bir düşüş gözleniyor. Elde edilen kazanç da buna bağlı olarak yüzde 10 düştü. Ancak Japon şirket düşüşün dönemsel olduğunu düşünüyor.

Bu yılın başında Microsoft'un açıkladığı rakamlara göre 40 milyon Xbox 360, 33,5 milyon PlayStation 3 satıldı. Wii satışları ise 71 milyonu, Nintendo DS satışları da 129 milyona ulaştı. Satışlardaki ivmenin düşmesine rağmen taşınabilir oyun konsolu Nintendo DS'in PlayStation 2'yi tahtından edecek gibi görünüyor.

Nintendo yakın zamanda 3 boyut teknolojisini Nintendo DS'e uyarlayacağını ve yılsonunda piyasaya sunacağını açıklamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun