Genel 24 KASIM 2010 / 13:27

Nintendo CES'e geri dönüyor

Şirket ayrı geçen 16 yılın ardından yeniden fuara dönüş hazırlıklarına başladı.

Şirket ayrı geçen 16 yılın ardından yeniden fuara dönüş hazırlıklarına başladı.


Nintendo, Las Vegas'ta düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES'e (Consumer Electronics Show) 16 yıllık aranın ardından geri dönmeye hazırlanıyor.

Bunca yıllık aranın ardından şirketin dünyanın en büyük elektronik şovuna katılım gerekçesinin ise XBox 360 Kinect ve PlayStation Move gibi yeniliklerin yanında elinde yeni ne olduğunu göstermeye ihtiyaç duyması olduğu tahmin ediliyor.

Şirket, büyük ihtimalle 2011 yılında piyasaya süreceği gözlük gerektirmeyen 3 boyutlu taşınabilir oyun konsolu Nintendo 3DS'i ön plana sürecek. Bunun yanında, Nintendo Wii HD gibi bir ürünün de ilk duyurusunun bu fuarda gün yüzüne çıkabileceği söyleniyor.

Bekleyelim, görelim.

Güncelleme: Nintendo yaptığı açıklamayı CES'e resmi olarak katılmayacağı, ama bir takım özel görüşmeler için fuar salonunda özel odalar kiralandığı şeklinde düzeltti ve yanlış anlamadan dolayı özür diledi. Yani Japon oyun devi bu yıl da CES'te stand açmayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun