Genel 22 EYLÜL 2010 / 08:58

Nintendo 3DS'in donanım özellikleri belli oldu

Çift işlemciyle taşınabilir konsol tam bir oyun canavarına dönüşecek gibi görünüyor.

Çift işlemciyle taşınabilir konsol tam bir oyun canavarına dönüşecek gibi görünüyor.


Nintendo'nun yeni nesil taşınabilir oyun konsolu Nintendo 3DS için donanım özellikleri ortaya çıktı. 2010'un son aylarında piyasaya çıkması beklenmeyen üç boyutlu konsol öncekilere göre çok daha güçlü donanımıyla dikkat çekiyor.

IGN'nin haberine göre, Nintendo 3DS de iki adet 266MHz ARM11 işlemci bulunacak. Çift işlemci taşınabilir oyun konsolu için şimdiden heyecan verici görünüyor. Bunun yanında PICA200 133MHz GPU bulunacak konsol, 64 MB bellek barındıracak.

Ayrıca 3DS'de görüntü için ayrılmış 4MB video belleği yer alacak. 1,5 GB Flash tabanlı hafızaya sahip olacak Nintendo'nun yeni taşınabilir konsolu donanım olarak kullanıcıları tatmin edeceğe benziyor.

Bakalım oyunları nasıl olacak...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun