Genel 25 ŞUBAT 2010 / 08:41

Nintendo 28 Mart'ta büyük sürpriz yapacak

Nintendo 28 Mart'ta büyük ekranlı DSi XL'i satışa sunacak.

Nintendo 28 Mart'ta büyük ekranlı DSi XL'i satışa sunacak.


Nintendo, popüler portatif video oyun sisteminin son versiyonu DSi XL'i 28 Mart'ta piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

XL'in Amerika fiyatı 190 dolar olarak belirlenmiş. Çift ekrana ve işlemciye sahip olan cihaz, şimdiki sürümlere kıyasla bir hayli büyük olmasıyla dikkat çekiyor. XL Japonya'da bir süredir satılmaktaydı.

Nintendo Başkanı, ayrıca Wii konsolu için "Super Mario Galaxy 2"yi 23 Mayıs'ta ve "Metroid: Other M"i 27 Haziran'da sunmayı planladıklarını açıkladı.

Bunların yanı sıra, Nintendo DS taşınabilir cihazlar için 100 klasik eseri barından e-kitaplar da satacak. Bu 100 klasik eser William Shakespeare, Jules Verne, Jane Austen ve Mark Twain gibi büyük yazarların eserlerini kapsıyor. 14 Haziran'da sunulacak olan bu uygulama oyun severleri edebiyatla yakınlaştırmayı amaçlıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun