Genel 03 ŞUBAT 2010 / 12:59

Niagara Şelalesi'nin rengi düşündükçe değişecek

Önümüzdeki hafta Vancouver'daki kış olimpiyatlarını ziyaret edenleri akılları zorlayan bir sürpriz bekliyor.

Önümüzdeki hafta Vancouver'daki kış olimpiyatlarını ziyaret edenleri akılları zorlayan bir sürpriz bekliyor.


Önümüzdeki hafta Vancouver'daki kış olimpiyatlarını ziyaret edenler, Niagara Şelalesi'nin kontrolünü ele alacak. Toronto'dan InteraXon adlı şirketin oluşturduğu projeyle Vancouver'daki Ontario Pavillin'u dolduran ziyaretçiler, şelaleyi aydınlatan ışıkların rengini sadece düşüncelerinin yardımıyla değiştirebilecekler.

Sistem, ziyaretçilere verilecek bir kask sayesinde algılanan beyindeki alfa ve beta dalgalarının yorumlanarak renklere dönüştürülmesi prensibiyle çalışacak. Sakin düşünceler ışıkların yavaşça kısılmasına ve renklerin yumuşamasına, yoğun düşünceler ve ani heyecanlarsa ışıkların parlamasına ve renklerin canlanmasına neden olacak.

Sistem, Niagara Şelalesi ile birlikte Toronto'daki CN Kulesi ve Ottawa'daki parlamento binasının aydınlatmasını değiştirmek için de kullanılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun