Genel 20 EKİM 2008 / 10:00

Netsafe'den yerli bütünleşik güvenlik sistemleri

Netsafe, bugün düzenlediği basın toplantısıyla “Bütünleşik Güvenlik Sistemleri” üretimine başladığını duyurdu.

Netsafe, bugün düzenlediği basın toplantısıyla “Bütünleşik Güvenlik Sistemleri” üretimine başladığını duyurdu.


Türkiye'nin ilk “IBM Çözüm Ortağı” BYTE, “Çok Katmanlı Güvenlik Çözümleri” sağlayıcısı STRATUS ve PARTAŞ’ın ticari desteği ile kurulan Netsafe, ürünlerini Stratus Bilişim Sistemleri’nin Türkiye genelinde sahip olduğu bayi kanalı üzerinden satışa sunacak ve Türkiye’de imal edecek.


Netsafe CEO’su ve kurucularından olan Cüneyt Kalpakoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada artık şirket ve kurumların ağ saldırılarına karşı kendi politikalarını oluşturmaya başladığını, belli güvenlik standartları geliştirerek iç ağdaki kullanıcıları kontrol edebildiğinden bahsetti. Bu bağlamda ortaya çıkan Birleşik Güvenlik Sistemleri (UTM) kavramını yerli platforma taşıyan şirket olmaktan gurur duyduklarını belirtti.


 


Netsafe tarafından geliştirilen Birleşik Güvenlik Sistemi, şirket ve kuruluşların merkezi denetimle internet trafiğini gerektiğinde güvenlik maksadıyla kullanılabilmesini ve yoğunluğu kontrol edilebilmesini sağlıyor. Saldırıların DoS ataklar şeklinde yapıldığına, hukuki düzenlemelerin yetersiz olduğu ülkelerde atak robotları kullanıldığına dikkat çeken Kalpakoğlu, “DoS atakların tespiti ile sistem bu atakları engelleyebiliyor. Ağdaki kullanıcı adına, kullanıcı gruplarına, IP adreslerine göre filtreleme yapabiliyor” dedi. Anahtar sözcüğü internette bulması halinde bloklayan yazılımların aksine bu sistem  bloklama işlemi yapıp yapmayacağına tüm metni tarayıp karar veriyor. Oldukça gelişmiş bir VPN sistemi içeriyor. Kurumların iki farklı internet bağlantısını aynı cihaza takıp yönetebiliyor.


 


Netsafe, sistemin yurtdışından da özellikle İsrail ve Fransa’dan büyük ilgi gördüğünü belirtti. Güncellemelerin Türkiye kaynaklı alınacağı ve bunu takip için Netsafe’in özel servis sistemleri kurduğu açıklandı. Netsafe, sistemle ilgili teknik desteği ücretsiz verecek ve destek portalini  bir ay içinde devreye sokacak. Sadece kullanıcılar değil, sistemi merak edenler de bu servisden faydalanabilecek. 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun