Genel 09 ARALIK 2009 / 08:25

Netron'dan Windows 7 için mobil eğitim

Netron, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin kurumsal özelliklerinin aktarıldığı mobil eğitimi, 3G uyumlu cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor.

Netron, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin kurumsal özelliklerinin aktarıldığı mobil eğitimi, 3G uyumlu cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor.


Netron, Microsoft Windows 7 konusunda dünyada ilk kez gerçekleşen bir uygulamaya imza atarak, yeni işletim sisteminin temel kurumsal özelliklerini 3G uyumlu cep telefonları üzerinden aktarıyor. Turkcell hattından, 5232'ye iletilen bir kısa mesaj ile söz konusu mobil eğitim, cep telefonlarına gönderiliyor. Mobil eğitimde sunulan içerik, özellikle şirket, kurum ve kuruluşlardaki karar verici mercileri hedefliyor. Eğitim, Windows 7 kullanmayı planlayan kuruluşlara, bu sistemin sağlayabileceği maliyet ve zaman avantajları hakkında pratik bir fikir verirken, yeri işletim sisteminin performans ve güvenlik konusundaki yenilikleri konusunda da aydınlatıyor.

Netron tarafından özel olarak hazırlanan 3G mobil eğitimde, Windows 7'nin kurumsal kullanımına yönelik 7 yeni ve kolaylaştırıcı özellik tanıtılıyor. Tanıtılan başlıklar ise; "Arama Federasyonu, Direct Access, Branch Cache, Virtual Desktop Infrastructre, Bit Locker To Go, App Locker ve Windows Touch" olarak sıralanıyor.

Eğitimin cep telefonlarına ulaşması için "Bilgi" yazıp, boşluk bırakılıp, "Windows 7" yazılıyor. Ardından bu mesaj Turkcell hattı üzerinden 5232'ye yollanıyor. Ayrıca www.netron.com.tr/Windows7MobilSeminer web adresinde yer alan kayıt formu da doldurulup gönderildiğinde, eğitim ücretsiz olarak cep telefonlarına yönlendiriliyor.

Eğitim, 3G'li ve Turkcell hatlı tüm telefonlarla uyumlu. 3G uyumlu telefonu veya 3G aboneliği olmayan kullanıcılar da GPRS veya EDGE kullanarak mobil eğitime ulaşma imkanına sahip olabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun