Genel 06 OCAK 2010 / 09:34

Netbooktan sonra ‘Smartbook'

İlk ARM/Snapdragon tabanlı ‘Smartbook' olarak anılan Lenovo Skylight nisan ayında tüketici karşısına çıkacak.

İlk ARM/Snapdragon tabanlı ‘Smartbook' olarak anılan Lenovo Skylight nisan ayında tüketici karşısına çıkacak.


 

Lenovo'nun ‘Skylight' isimli yeni ürünü, netbooka alternatif olarak sunulan bir ‘Smartbook'. Bu ürün, sınıfının ilk ARM tabanlı ürünü ve netbooklardan asıl farkı Quallcom'un 1 Ghz'lik Snapdragon işlemcisini ve Linux işletim sistemini kullanıyor olması.

10.1 inçlik bir ekrana sahip olan Skylight'ın 20 GB'lık flash hafızası, iki USB girişi ve 8 GB mini SD kart desteği bulunuyor. 1280x720 çözünürlük sunan ekran, film ve video için keyifli bir ortam sunuyor. Ayrıca tüm bunların yanında Skylight'ta WiFi ve 3G üzerinden internete bağlanılabiliyor. 1.3 megapiksel kamera ile 10 saat pil ömrü sunması beklenen Skylight'ın 499 dolardan nisan ayında Amerika'da satışına çıkması bekleniyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun