Genel 27 EKİM 2010 / 14:44

NetApp Türkiye 2010 yılında yüzde 65 büyüdü

Veri depolama ve yönetim çözümleri sunan şirket Türkiye'deki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor.

Veri depolama ve yönetim çözümleri sunan şirket Türkiye'deki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor.


İş süreçlerini hızlandırmaya ve maliyet etkinliği sağlamaya yönelik yenilikçi depolama ve veri yönetim çözümleri sunan dünya markası NetApp, Türkiye'deki hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. 2005 yılından bu yana senelik ortalama yüzde 45'lik büyüme gösteren NetApp Türkiye, 2010 yılını yüzde 65 büyümeyle kapatarak Türkiye'deki harici depolama pazarındaki yerini sağlamlaştırdı.

Düzenlenen toplantıda gazetecilerle biraraya gelen NetApp yetkilileri, gelecek planları hakkında bilgiler verdi. NetApp Türkiye ofisinin gösterdiği büyümede ilk günden bu yana önemli katkıları olan NetApp Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, başarılarını "BT pazarı geliştikçe veri depolamanın önemi artıyor. Yapılan BT yatırımlarının yüzde 20'ye yakını veri depolama çözümlerine harcanıyor. IDC'nin yaptığı araştırmada Türkiye'de 2013 yılına kadar her yıl ortalama yüzde 40'lık bir veri depolama kapasitesinin artacağı öngörülüyor. NetApp Türkiye olarak kurulduğumuz günden bu yana her yıl ortalama yüzde 45'lik büyüme sağladık. Hedefimiz yatırımlardan aldığımız payı büyütmeye devam etmek olacak" sözleriyle anlattı.

Toplantıda konuşan NetApp EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Remo Rossi ise "NetApp olarak ürettiğimiz yenilikçi ürünler, depolama sistemleri ve yazı-lımları ile dünya çapındaki müşterilerimize şirketlerinin en değerli varlıkları olan verilerini korumaları ve yönetmelerine yardımcı olmak için çözümler sunuyoruz. EMEA Bölgesi'nde şu anda pazar ikincisi durumundayız. 2012 yılı için hedefimiz bu bölgenin lideri olmak. Türkiye, bölgemiz ve liderlik hedefimiz için stratejik öneme sahip. NetApp olarak Türkiye pazarına önemli yatırımlar yapıyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun