Genel 27 AĞUSTOS 2009 / 08:12

NetApp bulutların üzerinde

NetApp yöneticileri Bonn'da düzenlenen bir basın konferansında yeni ürünü"Data ONTOP 8" ve bulut bilgi işlem stratejisini tanıttı.

NetApp yöneticileri Bonn'da düzenlenen bir basın konferansında yeni ürünü"Data ONTOP 8" ve bulut bilgi işlem stratejisini tanıttı.


Toplantıda NetApp çözümleri üzerinde kendi "Dinamik Servisi"ni süren NetApp ortağı T-Systems yöneticileri de yer aldı.

NetApp Başkan Yardımcısı ve EMEA Yöneticisi Patrick Rogers "Ekonomik baskı karşısında, uygulamalar, altyapı ve platformlar daha sıklıkla servis şeklinde sağlanacak. Bu bizim veri merkezimiz olarak tasarladığımız anlayışı büyük ölçüde değiştirdi." şeklinde konuştu.

NetApp kendi alanında depolama servisleri sağlayıcısı olmak istemiyor. Bunun yerine, şirket iç ve dış bulut yayılımı gibi servis sağlayıcılara kullanılabilir olan teknolojiler üretmeye odaklanmış durumda. NetApp burada bulut IT servisi olarak tanımlanıyor. Bu yorumda IT girişimi ihtiyaçlarını amaçlamış özel bulutlar kadar, çoğunlukla tüketici uygulamaları servisi öneren kamusal bulutlar var. NetApp'a göre, özel bulutlar şirketin IT'sinden tüketiciye en hızlı şekilde ulaştırılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun