Genel 19 KASIM 2009 / 08:33

NetApp 2012'de EMEA'da bir numara olmayı hedefliyor

Netapp, 2010 finansal yılı hedeflerini ve yeni stratejilerini Atina’da düzenlediği NetApp Insight toplantısında paylaştı.

Netapp, 2010 finansal yılı hedeflerini ve yeni stratejilerini Atina’da düzenlediği NetApp Insight toplantısında paylaştı.


Geçen yıl Avrupa Kıtası’nda ilk kez Prag’da düzenlenen NetApp Insight toplantılarının ikincisi bu yıl Yunanistan’ın başkenti Atina’da 16-18 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Bu yıl 49 ülkeden 1145 katılımcı ile gerçekleştirilen toplantıya 462 mühendis ve 683 NetApp işortağı katıldı. NetApp Insight’ın Amerika ayağı ise geçtiğimiz hafta Phoenix’te 50’den fazla ülkeden 2000’den fazla katılımcı ile yapılmıştı.

NetApp Saha Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Salmon, NetApp Global İşortağı Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Julie Parrish ve NetApp Uzman Başkan Yardımcısı ve TESO Genel Müdürü Rich Clifton’ın konuşmalarıyla katıldığı açılış gününde, NetApp’ın 2010 finansal yılı hedefleri ve stratejileri katılımcılarla paylaşıldı.

Üç ana hedef

Depolama alanındaki en önemli oyunculardan birsi olan NetApp'ın yetkilileri, 2010 yılı hedefleri olarak üç başlık üzerinde durdular: Pazar payını artırmak, yöntemleri değiştirmek (diversify pathways) ve verimliliği yürütmek (drive efficiency). Önümüzdeki dönemin de bir resmini çizen konuşmacılar, veri merkezi tasarımlarının evrime uğradığını, bulut bilgi işlemin gittikçe daha önemli hale geleceğini ve satın alma yollarının değişim göstereceğini vurguladılar. Gelecek 10 yılda dış bulutların gittikçe daha büyük hale geleceğine, veri silolarının birer menkul kıymete dönüşeceği ve sanal altyapıların gittikçe daha büyük hale geleceğinin de anlatıldığı etkinlikte NetApp’ın işortaklarına verdiği önemin de altı çizildi.

Basın için düzenlenen özel yuvarlak masa toplantısında konuşan NetApp Uzman Başkan Yardımcısı ve EMEA Genel Müdürü Andreas König ise NetApp’ın işortaklarına kendi kadrolarına nasıl davranıyorsa, o şekilde davrandığını belirtirken EMEA bölgesinin OEM de dahil olmak üzere NetApp’ın tüm gelirlerinin yüzde 33’lük bir bölümünü oluşturduğunu da sözlerine ekledi. EMEA Bölgesi’nde yeni yapılanma NetApp EMEA Genel Müdürü Andreas König, bölgede yeni bir yapılanmaya geçtiklerini de aktardı. Daha olgun pazarlar olarak gözüken Fransa, Almanya ve İngiltere’nin tek bir satış organizasyonu altında toplandığını belirten König, aynı zamanda gelişen marketlerin de Doğu Avrupa, Rusya ve Afrika olarak yeniden tanımlandığını söyledi. König, NetApp’ın 2012 yılında EMEA bölgesinde lider olmayı hedeflediğinin de altını çizdi.

Orta boy şirketlere özel inisiyatif

NetApp Global İşortağı Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Julie Parrish ise özellikle yeni duyurdukları MSE (Middle Size Enterprise – Orta Boy Kurumlar) inisiyatifi hakkında bilgi verdi. Çalışan sayısı 100 ile 1000 arasında değişen kurumları bu grupta değerlendirdiklerini belirten Parrish, bu yeni girişimle beraber, özellikle bu grupta kalan şirketlere yönelik ürün ve çözümler duyurduklarını söyledi. MSE inisiyatifi kapsamında işortaklarına özel destekler sunacaklarının da altını çizen Parrish, özellikle bulut çözümlerinde direkt markete sunulacak modeller geliştirdiklerini vurguladı. Parrish, işortaklarına: “Herşeyin bir araya geldiği kesişim noktasında oturuyorsunuz” şeklinde seslendi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun