Genel 13 OCAK 2010 / 12:17

NES’i satın alan Avaya hedeflerini yeniledi

Avaya, yeni oluşumla özellikle tümleşik iletişim alanında Türkiye’de açık ara birinci olmayı hedefliyor.

Avaya, yeni oluşumla özellikle tümleşik iletişim alanında Türkiye’de açık ara birinci olmayı hedefliyor.


Nortel Kurumsal Çözümleri (NES) satın alan Avaya, Türkiye’de de yeni organizasyon yapısını tamamlıyor. Nortel’in hemen hemen üçte birlik bir bölümüne tekabül eden Kurumsal Çözümler’in satın alınmasıyla birlikte Avaya, kurumsal müşterilere çözüm ve hizmet sunarken daha fazla kaynak, büyüklük ve uzmanlık sağlamayı ve kurumsal iletişim çözümleri ve hizmetleri alanındaki pozisyonunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni satınalma ve katılımlarla birlikte Avaya Türkiye’nin kadrosu da 12 kişiden 80 kişiye çıktı. Satınalmanın duyurusu nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, Netaş ile olan ilişkilerin sürdüğünü, Netaş’ı bir iş ortağı olarak görmeyi arzu ettiklerini belirterek, bu konunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydetti. Özellikle tümleşik iletişim alanında Türkiye’de açık ara bir numara olmayı hedeflediklerini belirten Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nortel Kurumsal Çözümler bölümünün satınalımın tamamlanması Avaya’nın iletişim sektöründe gelişimi için önemli bir aşamadır. Satınalmanın sonucu olarak, Avaya daha geniş bir iş ortağı ekosistemine, daha büyük bir ürün portföyüne, daha fazla müşteriye ve rekabet için daha fazla yeteneğe sahip olacaktır. Şirket ayrıca kurumsal pazara hizmet sağlayan sistem bütünleştiricileri ve servis sağlayıcılar ile olan ilişkilerini geliştirecektir.”

Satınalma işleminin gerçekleşmesiyle dünya genelinde aralarında 25 yöneticinin de bulunduğu 6 bin NES çalışanı Avaya’ya katıldı. Nortel Kurumsal Çözümlerinin eski Başkanı Joel Hackney, Avaya Devlet Çözümleri ve Veri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı olarak çalışmaya başladı. Avaya her iki şirketin müşteri ilişkileri ve operasyon bölümlerini entegre etme planlarını uygulamaya başladı. Şirketin önümüzdeki günlerde yeni ürün portföyü ve yol haritası hakkında açıklama yapması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun