Genel 20 NİSAN 2010 / 14:21

NEC'ten üç boyutlu bilgisayar geliyor

Japon bilgisayar üreticisi NEC bu sonbaharda üç boyutlu kişisel bir bilgisayar piyasaya sunacağını duyurdu.

Japon bilgisayar üreticisi NEC bu sonbaharda üç boyutlu kişisel bir bilgisayar piyasaya sunacağını duyurdu.


NEC üç boyutlu bilgisayarın prototipi dün gösterildi ve bilgisayarın sunduğu üç boyutlu görüntüler özel bir gözlükle görülebilecek. Bu Eylül sonunda Japonya'da satışa çıkacak bilgisayarlara ilginin büyük olması bekleniyor.

NEC Japonya'da üç boyutlu bilgisayar işine girmeyi 2004 yılında planlıyordu ancak bu durumdan yararlanacak pek çok yazılım olduğu için bu plandan vazgeçmek zorunda kalmıştı. Şimdilerde ise şirket üç boyutlu televizyonların gördüğü ilgiyi baz alarak bu gelişmenin piyasaya yeni bir yön vereceği düşüncesinde.

NEC üç boyutlu bilgisayar iki boyutlu fotoğrafları ya da filmleri üç boyutlu platforma dönüştürmek için özel bir yazılım kullanıyor. Bunun yanı sıra makine üç boyutlu görsel yazılım ve TV programları için bir medya oynatıcı içeriyor.

Bilgisayarın çıkış fiyatı ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun