Genel 23 EYLÜL 2009 / 08:09

Ne kadar az hareketlilik, o kadar fazla özgürlük

Panasonic robot yataklar mobil elektrikli sandalyeye dönüşüyor.

Panasonic robot yataklar mobil elektrikli sandalyeye dönüşüyor.


 

Bazen yatağımızdan bilgisayarımıza giden yol uzar da uzar gözümüzde. Aslında sadece 10 adım olan bu yol kimilerine göre yorucu da olabilir.

Panasonic, mobil elektrikli sandalyeye dönüşen sabit yatakları ile bunu değiştirmeye hazırlanıyor. Çünkü dönüşen sandalye, evi seyrederek, kontrol edebiliyor. Yatağın kubbesinde gömme bir televizyon var ve ev ağıyla uyumlu olan yatak evin güvenlik kameralarını görebiliyor böylece siz evdeki eşyaları da kontrol edebiliyorsunuz. Bu yatağın öncelikli amacı ise insanlara sınırlı bir hareketlilikle daha fazla özgürlük sağlamak. Robot yatak ilk kez 29 Eylül'de Tokyo Big Sight şovda gösterilecek.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun