Genel 22 NİSAN 2015 / 09:30

NBA Replay Center hakemlerin hayatını kolaylaştıracak

NBA’in son teknolojilerle donattığı NBA Replay Center, NBA hakemlerine aynı anda tek bir ekranda birden fazla açıdan maç pozisyonlarını değerlendirme olanağı tanıyor. NBA hakemlerine aynı anda tek bir ekranda birden fazla açıdan maç pozisyonlarını değerlendirme olanağı tanıyan NBA Replay Centre, NBA hakemlerinin performasını daha da artırıyor. Secaucus, New Jersey’de faaliyet gösteren tesis, maçın yeniden gözden geçirilmesi gerektiği durumlarda hakemlerin kesin sonuca varabilmeleri için en iyi açılardan maçı görebilmelerini sağlıyor.

20 canlı yayın (replay) istasyonu ve 94 televizyon monitörü ile donatılmış olan NBA Replay Centre, 29 NBA arenasının tümüne doğrudan bağlantılı olarak çalışıyor ve videoların anlık olarak yeniden oynatılarak değerlendirilmesi için akış sağlıyor. Çığır açan yüksek hıza sahip arena ağı sayesinde, pozisyonların tekrar süreci hızlandırılırken, aynı zamanda verilen kararların doğruluk oranları da artırılıyor. Bir maç değerlendirilmeye uygun bulunduğu zaman, sahadaki hakemlere karar vermelerinde yardımcı olmak üzere birden çok kameradan alınan en iyi açılar eş zamanlı olarak NBA Replay Center’a gönderiliyor. Hakemlere daha fazla destek gerektiği takdirde, NBA Replay Center televizyondan ve arena içi ağlardan hızlıca ek kamera açıları sunabiliyor.

15 milyon dolarlık teknoloji

Canlı Yayın ve Hakem Operasyonları Üst Düzey Başkan Yardımcısı Joe Borgia,“Teknoloji geliştikçe, sizin de gelişmeniz gerekir. Şu anda 15 milyon dolar değerindeki son teknoloji ürünü NBA Reply Center, hakemlere bir video kaynağı sunuyor. Bu muhteşem teknoloji sayesinde fiber optik ağ ve yüksek çözünürlükle beraber, tüm görüntüleri aynı odada toplamanın ne kadar anlamlı olduğunu görüyoruz. Bu sistem hakemlerimize tam kontrol imkanı vererek, onları rahatlatıyor. Hakemler artık 40 kişiden 1’iyle konuşmak yerine, 5 kişiden 1’iyle konuşuyorlar. Replay Center’ın kontrol ettiği tek şey, hakemlere hangi videoların gönderileceğini belirlemektir; bu karar aşamalarında bile, hakem ek videolar ya da başka açılardan videolar isteyebilir ve bizler de bu videoları veririz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun