Genel 10 EKİM 2010 / 06:17

Navigasyonlu araç takip uygulamaları çözümleri Infotech standında

Sampaş’ın çözüm ortağı Infotech, fuarda navigasyonlu araç takip uygulamaları tanıtıyor.

Sampaş’ın çözüm ortağı Infotech, fuarda navigasyonlu araç takip uygulamaları tanıtıyor.


Sayısal haritalar için harita verisi üreten ve konumsal bilgi teknolojileri tarafında Akıllı Kentler Platformu yaratıcısı Sampaş’ın çözüm ortağı olan Infotech, fuarda navigasyonlu araç takip uygulamaları tanıtıyor. Aracın içine bir ekipman takılması ve bu ekipmanın uydudan aldığı konum bilgilerini merkeze göndermesi ve kişilerin araçlarını takip etmesi esasına dayanan sistem, Infotech standında donanım, harita ve yazılım bileşeninin birarada kullanılarak sunulduğu bir formatla sunuluyor. Sistemle internetten erişimle araçların anlık olarak nerede olduğu izleniyor ve geçmişe dönük de sorgulama yapılabiliyor.

Araç takip uygulamasından direkt olarak bir mesaj gönderildiğinde bu direkt olarak navigasyon cihazına düşüyor. Tamam denildiğinde de gidilecek yön rotası da otomatik olarak çıkıyor. Stantta ayrıca iki sene içinde pazarda yer alacak üç boyutlu navigasyon sistemleri de tanıtılıyor.

Bütün çözümlerle ilgili ayrıntılı bilgi, Akıllı Yaşam Konseptlerine ev sahipliği yapan 5. salondaki C2-6 no’lu stanttan alınabiliyor.