Genel 06 EYLÜL 2010 / 11:58

NASA ücretsiz iPad uygulamasını yayınladı

NASA’nın iPad uygulaması ile evrende gezintiye çıkmak çok kolay.

NASA’nın iPad uygulaması ile evrende gezintiye çıkmak çok kolay.


NASA’nın iPad için geliştirdiği ücretsiz uygulaması NASA App HD, evrenle ilgili bilgilere, fotoğraflara, videolara ve en son haberlere yer veriyor. NASA’nın çabalarıyla oluşturulmuş binlerce fotoğraf ve videoya ulaşılabilecek bu uygulama, zengin içeriğiyle eğitici bir platform sunarken kullanım kolaylığıyla da dikkat çekiyor.

NASA App HD olarak bilinen uygulama güneş sistemindeki gezegenlere ait ayrıntılı bilgilere, fotoğraf ve videolara yer veriyor. Ayrıca uygulama üzerinden canlı yayın akışı sağlayan NASA TV kanalını da izlemek mümkün. Bu kanal üzerinden de kullanıcılar NASA misyonları hakkında son bilgilere ulaşabiliyor.

NASA App HD ile oturduğunuz yerden evreni keşfetmeniz mümkün. Tek bir tıkla keşfedeceğiniz gezegenler hakkında neredeyse tüm tanımlamalara ulaşırken, ilgilendiğiniz gezegenle ilgili NASA’nın sürdürdüğü çalışmalardan da haberdar olabiliyorsunuz.

Apple App Store’dan ücretsiz indirilebilen uygulama hem Wi-Fi bağlantısı hem de 3G’yi destekliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun