Genel 16 HAZİRAN 2014 / 15:55

Nanobilim Konferansı Yeditepe'de

Yeditepe Üniversitesi, ülkemizin en önemli konferanslarından biri olma özelliğini taşıyan 10. Ulusal Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı’na ev sahipliği yapıyor. ABD başkanı Barack Obama’nın bilim ve teknoloji danışman ekibinden Prof. Dr. Chad Mirkin ve Avrupa Birliği Nanoteknoloji Ofisleri Başkanı Christos Tokamanis Yeditepe Üniversitesi’nde Nanoteknolojiyi ve dünyadaki gelişmeleri anlatacak.
Yeditepe Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Çulha başkanlığında 10. Ulusal Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı, 17-21 Haziran 2014 tarihleri arasında, Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleştiriliyor.
Ülkemizin en önemli konferanslarından biri olma özelliğini taşıyan NanoTR10 konferansına bu yıl, nanoteknoloji kavramının güncel hayata geçirilmesinde önemli katkıları bulunan dünyaca ünlü bilim insanları ve nanoteknolojinin gelişmesi ve mali olarak desteklenmesi konularında söz sahibi yetkililer konuşmacı olarak katılıyor.
Bu yılki konuklar arasında, ABD başkanı Barack Obama’nın bilim ve teknoloji danışman ekibinden Chicago Northwestern Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Chad Mirkin ve Avrupa Birliği Nanoteknoloji Ofisleri Başkanı Christos Tokamanis öne çıkan isimler arasında yer alıyor.
İlki 2004 yılında Bilkent Üniversitesi’nde yapılan Türk Nanobilim ve Nanoteknoloji (NanoTR) Konferansları, ülkemizin en önemli konferanslarından biri olma özelliğini taşıyor. Kimya, fizik, malzeme bilimi, biyoloji, tıp ve matematik gibi farklı bilimsel alanlardaki bilim insanlarını bir araya getirip, nanoteknoloji kavramının bütün boyutlarıyla ele alınmasını sağlayan bu konferans, yeni fikirler geliştirmek ve disiplinler arası işbirlikleri kurulmasına teşvik sağlamak için benzersiz bir platform niteliğinde.
Sadece bilim insanlarına değil konuya ilgi duyan ve öğrenmek isteyen herkese açık olan konferans ile ilgili ayrıntılı bilgi ve programa http://nanotr10.net/index.html den ulaşılabilir.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun