Genel 28 EKİM 2010 / 06:31

MySpace yeni yüzüyle bir şans daha isteyecek

Facebook’u daha çok seven eski kullanıcılarını geri kazanmak isteyen MySpace yenileniyor.

Facebook’u daha çok seven eski kullanıcılarını geri kazanmak isteyen MySpace yenileniyor.


Facebook karşısında ayakta kalmak için direnen MySpace, web sitesini yenileyeceğini duyurdu. Yeni tasarımla birlikte MySpace,  gençlere ve yetişkinlere odaklanmayı planlıyor.

Çekirdek kullanıcı tabanını gençlerin oluşturacağı yeni MySpace’de eskisinden farklı olarak siteye en son eklenen müzik ve videoların bulunacağı trend içerikler yer alacak. Kullanıcılar etkileşimli bir tablo üzerinden bu popüler içerikleri doğrudan dinleyip izleyebilecek ve paylaşabilecek. Bunun yanı sıra sitede kullanıcıların profiline, fotoğrafları ve videolarına ya da en son yüklediği içeriğe kolay ulaşımını sağlayan yeni araçlar yer alacak.

İçeriği ön plana çıkarılacağı yeni tasarımla MySpace’ın daha iyi bir yüze kavuşacağı düşünülüyor. MySpace CEO’su Mike Jones, yeni tasarımla ilgili, "kişilerin ilgileri üzerine şekillenen içeriği ön plana çıkardığımız bu yeni tasarım, farklı bir deneyim sunuyor" diyor.

Facebook’la yaşadığı rekabette zorlandığı gözlenen MySpace hala dünyanın en popüler 40. sitesi konumunda.

Yeni tasarımla yeniden eski popülerliğini kazanacağı düşünülen MySpace, eğlenceye odaklanarak kişiselleştirilmiş deneyimle kullanıcı sayısını artırmak istiyor.