Genel 26 EYLÜL 2008 / 13:08

Myspace Music'e bağımsızlardan eleştiri geldi

Myspace Music'e ilk eleştiri bağımsız müzik şirketlerinden geldi. Myspace Music şu haliyle Raidohead, Arctic Monkeys gibi birçok ünlü grubu dışarıda bırakmış durumda.

Myspace Music'e ilk eleştiri bağımsız müzik şirketlerinden geldi. Myspace Music şu haliyle Raidohead, Arctic Monkeys gibi birçok ünlü grubu dışarıda bırakmış durumda.

Myspace'in Music servisini tüm dünyada iki gün önce hayata geçirdiğini duyurmuştuk sizlere. Bu yeni servise ilk eleştiri bağımsız müzik şirketlerinden geldi. İngiltere'de en büyük bağımsız müzik şirketi Beggars Group'un sözcüsü Martin Mills, Sony, Universal, Warner ve EMI ile ilgili görüşen Myspace Music'in bağımsız müzik şirketleriyle benzer görüşmeleri yapmamasını eleştirdi. Mills, kuruluşundan itibaren yeni yeteneklerin kendini duyurduğu, müzikal bağımsızlık ve özgürlük felsefesi üzerine kurulu Myspace'in bu hamlesiyle kendi felsefesine de aykırı bir adım attığını söyledi. Yeni duyurulan serviste, irili ufaklı bağımsız müzik şirketlerine bağlı olan Radiohead, Arctic Monkeys, Dizzie Rascal, Basement Jaxx, White Stripes, Arcade Fire, Vampire Weekend gibi gruplar yer almıyor.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun