Genel 16 ŞUBAT 2010 / 11:34

"Müşteriler ve Ar-Ge ile büyüdük"

SAS büyümeye devam ederek 2,31 milyar dolarlık gelire ulaştı.

SAS büyümeye devam ederek 2,31 milyar dolarlık gelire ulaştı.


İş analitiği pazarının tanınan şirketlerinden SAS, 2009 yılında yüzde 2,2'lik büyüme ile toplam küresel gelirini 2,31 milyar dolara çıkardı. SAS'a göre 2009 yılında kaydedilen büyüme, müşteriler ve çalışanlarla uzun dönemli ilişkiye yatırım yapılarak ve Ar-Ge'ye olan bağlılığın korunmasıyla sağlandı.

SAS Türkiye de 2009 yılında bir önceki yıla göre toplam yazılım gelirinde yüzde 49'luk büyüme elde etti. SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu sağlanan büyümeyi şöyle değerlendirdi: "Kriz ortamında kurumlar, kârlılık ve verimliliklerini artıracak çözümlerin önemini giderek daha iyi kavradılar ve bu nedenle SAS Türkiye'yi iş ortağı olarak seçtiler."

SAS Türkiye, krizin etkilerinin giderek hissedildiği 2009 senesinde, yeni lisans satışında yüzde 73, toplam yazılım gelirinde yüzde 49 büyüdü. En fazla büyümenin bankacılık sektöründe görüldüğü SAS Türkiye'de, telekomünikasyon ikinci sırayı aldı. SAS Türkiye, 2010 yılı içerisinde, Veri Kalitesi, Risk, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi alanlardaki faaliyetleri ile birlikte mevcut sektörlere ek olarak; enerji, perakende ve kamu sektörlerindeki yatırımlarını artırmayı planlıyor. Önümüzdeki dönemde kadrosunu genişleterek büyümeye devam etmeyi hedefleyen SAS Türkiye, sektörlere özel iş problemlerini çözmeye yönelik İş Zekâsı ve Analitik ürün ve hizmetleriyle bu konularda çalışmalarını sürdürecek. SAS'ın 2009 yılında dünya çapında 1.389 yeni müşteri kazandığı söyleniyor.