Genel 19 EKİM 2010 / 12:44

Multinet işitme engellilere destek veriyor

0-6 yaş arasında bulunan işitme engelli kişilerin eğitimine katkı sağlanıyor.

0-6 yaş arasında bulunan işitme engelli kişilerin eğitimine katkı sağlanıyor.


Multinet, çalışanlarının desteğini ve önerilerini esas alarak TİV (Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı ) ile ortak bir sosyal sorumluluk kampanyası başlattı.

2002 yılında gerçekleştirilen çalışmayla oluşan istatistiklere göre, işitme engeli yüzde 3,7 oranında bulunuyor. Doğuştan işitme kaybı yaşayanlarınsa yüzde 0,1 oranında bulunduğu tahmin ediliyor.

Bu rakamlara da bakılarak Multinet çalışanlarının fikriyle ortaya çıkan sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Kampanya kapsamında; Multinet, Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı'na ait 0-6 Yaş İşitme Engelli Çocuk ve Aile Eğitim Merkezi'nde eğitim alan 85 işitme engelli çocuğa okul öncesi dönem eğitimlerinin devamlılığı sağlamak amacıyla 1 yıl katkıda bulunuyor.

Multinet Pazarlama Müdürü Uğur Tarı, yapılan araştırmalar sonucu Türkiye'de 0 - 19 yaşları arasında 63 bin 173 işitme kayıplı çocuk olduğuna değindi. Tarı, bu çocuklar arasında sadece 7 bin işitme engellinin okula gidebildiğini ve bu durumun "geç tanı" ve "geç cihazlama" nedeniyle doğal işitme-konuşma sürecinin kaçırılmasının dışında önemli bir sorun olduğunu belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun