Genel 18 EYLÜL 2009 / 06:17

Müjde! Facebook artık para da kazanıyor

Türk kullanıcılar için ailenin bir ferdi haline gelen Facebook'un para kazanmaya başlamasına da her halde en çok biz sevinmişizdir...

Türk kullanıcılar için ailenin bir ferdi haline gelen Facebook'un para kazanmaya başlamasına da her halde en çok biz sevinmişizdir...


Dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi Facebook, dünyanın dört bir yanından 300 milyonluk aktif aylık kullanıcısıyla büyümeye devam ediyor.

Aynı zamanda Facebook beklediğinden daha önce para kazanmaya başladığını da açıkladı. Şirket, 2010'dan önce kâr etmeyi beklemediklerini söylüyordu.

Sitenin kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook'un uzun vadeli, güçlü bir bağımsız servis olarak kalabilmesi için para kazanmaya başlamış olmalarının oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Zuckerberg blog'unda, "Facebook'u sürdürülebilir olarak kurmuş olduğumuz için başarılıyız. İnsanların siteyi sahiplenmesi amacımıza da ulaşmış bulunuyoruz" diyor.

Temmuz'da 250 milyon kullanıcı sınırını aşan sitenin, haftada yaklaşık 5 milyon ya da başka bir deyişle son 75 günde 50 milyon yeni kullanıcı kazandığı tahmin ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun