Genel 17 EYLÜL 2010 / 07:03

Motorola mobil sosyal ağ şirketi Aloqa'yı satın aldı

Sosyal ağlarda var olmaya çalışan şirketler can havliyle satın almalara devam ediyor.

Sosyal ağlarda var olmaya çalışan şirketler can havliyle satın almalara devam ediyor.


İnternetin gelişimi ve eğilimi artık sosyal ağlar üzerinden düşünülmeye başladı. Her şirket müşteriye doğrudan ulaşmanın yolunu sosyal ağlarda buluyor. Bunun yanında iletişim şirketleri de bir bir sosyal ağları satın almaya devam ediyor.

Son olarak Motorola, Alman şirketi Aloqa'yı bünyesine kattı. Şirketin özellikle Motorola'nın mobil platformu Motoblur için çalışacağı belirtiliyor. Motoblur Motorola'nın ANdroid telefon kullanıcılarının sosyal içeriğini paylaşabildiği bir platform.

Aloqa, daha çok konum bazlı bilgiyle kullanıcıların bulundukları yerleri ve etkinlikleri bildiriyor. Bu tür bir platformla ilgili Motorola'nın daha önce bir çalışması bulunmuyordu.

Aloqa'nın web sitesinde konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Buna göre, "Aloqa ürettikleri çalışmaların daha çok kullanıcı ile daha çok yerde kullanılması amacına Motorola ile ulaşmıştır" denildi.

Motorola, Nokia, Samsung ve HP özellikle mobil sosyal ağlarla ilgili son dönemde yoğun faaliyetlerde bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun